Automatyzacja procesu nitowania oraz kontroli produktów

Sprawdź, jak skoncentrowany proces montażu okazał się kluczem do większej wydajności w firmie klienta działającego w branży meblarskiej

Z czym mierzył się klient?

  1. Wdrożenie nowego produktu
  2. Potrzeba usprawnienia produkcji
  3. Zmontowanie bardzo dużej ilości komponentów składowych w krótkim czasie cyklu
  4. Każde stanowisko wymaga osobnego operatora

Klient produkuje swoje autorskie komponenty dla branży meblarskiej. Jest to branża wymagająca dostosowania rozwiązań do różnego rodzaju produktów. Wyzwaniem klienta było wdrożenie nowego produktu oraz usprawnienie produkcji jego poprzednika z tej samej rodziny produktów.

Dodatkowo firma musiała zmontować bardzo dużą ilość składowych komponentów w krótkim czasie cyklu. Czyli podkręcić wydajność ponad swoje możliwości. Nie było łatwo tego osiągnąć z prostego względu: wcześniej montaż przebiegał na kilku osobnych stanowiskach i wymagał do każdego stanowiska osobnego operatora.

Kiedy do dyspozycji ma się tylko pracowników fizycznych przy takich wymaganiach produkcyjnych, jednak trzeba się zastanowić nad innym rozwiązaniem, aby zaspokoić potrzebę rynku. Potrzeba do tego czegoś
o większej mocy i większych możliwościach przerobowych.

Sprawdź, co mówią o nas nasi klienci:

BGM to dobry technologicznie dostawca maszyn oraz narzędzi. Dostarczają nowoczesne rozwiązania oraz kompleksową usługę integratorską: od budowy maszyny aż po jej uruchomienie. Zapewniają serwis w ramach gwarancji urządzenia, ale oprócz tego zaopatrują swoich klientów w instrukcję, dzięki której jesteśmy w stanie prawidłowo zadbać o produkt i w razie ewentualnej awarii samodzielnie go serwisować.

Jakie korzyści zyskał klient?

Uproszczenie procesu montażu dwóch swoich produktów
Operatorzy skupiają się na jednym zadaniu: poprawnym załadunku gniazd montażowych
Wymagane parametry geometryczne produktu są kontrolowane dla każdej produkowanej sztuki
Automatyzacja procesu nitowania oraz kontroli produktów
Operatorzy nie muszą się martwić poprawnością wykonania procesów nitowania, które wcześniej były wykonywane ręcznie

Znajdźmy rozwiązanie dla Ciebie!

Opowiedz nam o tym, czego potrzebujesz, a my przygotujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Wypełnij formularz i już teraz umów się na rozmowę.

Umów konsultację